تبلیغات
دنیای من - عکس هایی از سـاخـتـمـان ها و مـحـیـط کـاری یــاهــو
دنیای من
خدایا ... هرگز نگویمت دستم بگیر ، عمریست گرفته ای رهایم نکن !!!...

   

دفتر مرکزی یاهو در سانتامونیکا ایلات کالیفرنیا در آمریکا

 


مطالبی درباره یاهو
Yahoo History
تاریخچه یاهو
یاهو در ابتدا با نام “Jerry’s Guide to the World Wide Web” شروع به کار کرد ولی پس از گذشت زمان تصمیم به تعویض اسم گرفت و با کمک دیگران و دیکشنری با بی تمایلی اسم را تغییر دادند. کلمه “Yahoo” که مخفف کلمات “Yet Another Hierarchial Officious Oracle” می باشد را برگزیدند. ولی “فیلو” و “یانگ” دنبال معنی و مفهوم خاصی از کلمه یاهو بودند تا معنی کلی دهد ،مانند مفهوم اسم کمپانی های دیگری همچون “Gulliver’s Travels ” به وسیله “Jonathan Swift” که بی ادبانه و غیر حرفه ای و نابهنجار بود.
هنگامی که نرم افزارها در حال بارگذاری در کامپیوتر “فیلو” بود یاهو! برای اولین بار در “Akebomo”، محل کار دانشجویی یانگ، ساکن شد. واژه “Yet Another” امکانات “yacc” در یونکس که مخفف “yet another compiler compiler” می باشد. یاهو! اولین پیشنهاد فروش سهام (IPO) را در ماه آپریل سال ۱۹۹۶ به مقدار ۲٫۶ میلیون سهم در هر کدام ۱۳ دلار را داشت.
از آنجایی که معروفیت یاهو افزایش پیدا کرد، سطح و ظاهر پیشنهادها به آن تغییر پیدا کرد و گسترده تر شد، که آن را به یک جا برای انجام هر کار اینترنتی تبدیل کرد. که امکاناتی همچون سرویس میل و ای میل، سرور پیغام های فوری، سیستم معروف گروه ها (Y! Groups)، بازی های آنلاین و چت، اخبار و اطلاعات ارتباطی، فروشگاه های آنلاین و امکانات حراج اینترنتی را شامل می شود.
خیلی از این ها برای خود به گونه ای قبلا سرویس های مستقلی بوده اند، که یاهو! آنان را به وجود آورد. مثلا سیستم وب هاستینگ “GoeCities”، “Rocketmail” و گروههای میلی متفاوتی مانند “eGroups”. خیلی از این کمپانی های وابسته سر سود، ضرر و شهرت با هم جدال دارند، به همین دلیل هم یا هر از چند گاهی قوانین داخلی خود را تغییر می دهد.
اخیرا یاهو! شروع به درست کردن یک رابطه شراکتی با مخابرات و سرویس دهندگانی مانند “BT” در انگستان، “Rogers” در کانادا و “SBC” در ایالات متحده کرده است تا بتواند یک پهنای باند وسیعی را برای رقابت با کسانی که “AOL” را پیشنهاد کرده بودند ایجاد کند . در ما بین شراکت با “First USA” کمپانی پیشنهاد کارت های اعتباری به نام یاهو را کرده که این کارت ها “Yahoo! Visa” نامگزاری شده اند.
در ابتدای سال ۲۰۰۲، یاهو! بی صدا شروع به تقویت کردن موتور جستجوی خود با تکنولوژی رقابتی جدید کرد. در ماه دسامبر سال ۲۰۰۲، آنها “Inktomi” و در جولای سال ۲۰۰۳ “Overture Services,Inc” و در آن “AltaVista” و “AlltheWeb” را بدست آوردند. در هجدهم ماه فبریه سال ۲۰۰۴، یاهو! با سیستم جستجو قدرتمند گوگل قطع مراوده کرد و به تکنولوژی خود رجوع و بسنده کرد تا بتواند نتایج را خود بدهد.
در سال ۲۰۰۵ پیغام های اخباری یاهو! از جنبه مکتبی و مذهبی برخوردار شدند. به هر خبر یک قسمت کوچک در مورد بحث در آن الصاق شد که به ندرت مرتبط با خبر یا مقاله بودند.
__________________________________________________
Yahoo Inc
کمپانی یاهو (Yahoo! Inc.) یک کمپانی آمریکایی و خدماتی کامپیوتر و مصمم به پر تاثیر و واجب بودن در شبکه جهانی اینترنت برای کاربران و تاجران می باشد. یاهو! پورتهای جدید اینترنتی، کتابهای راهنما اینترنتی و “هاست” (میزبان اطلاعات) برای هرگونه سرویسی مانند ای میل(Yahoo! Mail ) فعال کرده است. اولین بار توسط دو دانشجو فارغ التحصیل از دانشگاه استنفورد (گوگل هم از همین جا رشد کرد) با نام های “دیوید فیلو” و “جری یانگ” در ژانویه سال ۱۹۹۴ شروع به کار کرد و در سال ۱۹۹۵ به صورت یک کپانی رسمی در آمد. محل کمپانی در حال حاضر در “Sunnyvale,California” می باشد.
بر اساس آمار “Alexa Internet” که یک کمپانی آمارگیر می باشد، یاهو امروزه یاهو پر بیننده ترین وب سایت در اینترنت می باشد. وب سایتهای شبکه جهانی یاهو! تا ماه اکتبر، سال ۲۰۰۴ روزانه ۳ میلیارد بازدیدکننده داشته اند.
______________________________________________________
Yahoo Messenger
یاهو مسنجر یکی از انواع چت است که خود دارای برنامه ای مستقل بوده و نیازی به کمک مرور گرها ندارد. این برنامه یکی از پر کاربردترین و در عین حال بهترین و سریع ترین برنامه های چت است که امکان چت همزمان صوتی،تصویری و نوشتاری نیز در آن وجود دارد. کلمه مسنجر در لغت به معنای پیغام رساننده یا همان پیام بر است . و این برنامه امکان گفتگو با افراد را در سراسر جهان میسر می سازد به طوری که در صورت نوشتن پیغام و فرستادن آن، این پیغام بی درنگ برای فرد مقابل فرستاده می شود و او می تواند این پیام را دریافت کند.در مورد صدا و تصویر هم همین امر صادق است .

 

 

 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 آبان 1390 توسط کـــاظم